Intencje


Nowenna odprawiana jest w każdy piątek podczas Mszy św. o godz.19.00.

Aktualności

Kurs NPR

2016-09-01

Kurs naturalnego rozpoznawania płodności
Pokochać drugiego człowieka, to pokochać zarówno jego duszę jak i ciało. Doświadczanie satysfakcjonującej relacji seksualnej przez całe życie to umiejętność poznawania i akceptowania swojego ciała, płodności, wspólnych rozmów i decyzji dotyczących intymnych spraw. Warsztaty uczą metody rozpoznawania płodności wg prof.  Rötzera, stwarzają okazję do wsłuchania się w swoje ciało, w rytm jego płodności i wzajemnego zaakceptowania w małżeństwie.
Na warsztaty zapraszamy zarówno małżeństwa, jak i narzeczonych, którym uczestnictwo w warsztatach zastępuje dwie wizyty w poradni życia rodzinnego.


Grupa: narzeczeni i małżonkowie.
Miejsce: klasztor oo. Paulinów, ul. Skałeczna 15, Sala Akademicka


Termin: 25 maja 2019


Prowadzący: Kasia i Michał Pawłowscy, małżeństwo od 2006 roku, nauczyciele metody prof. Röztera i doradcy życia rodzinnego, wykładowcy Akademickich Katechez dla Narzeczonych (UP JPII), członkowie wspólnoty Betelewo, rodzice czwórki dzieci


Koszt: Ekonomia wdzięczności


Zapisy i informacje:

mail: kursNPR@op.pl


ZAPRASZAMY
Udział w warsztatach zastępuje dwie wizyty w poradni narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa.

Szczegółowy plan i tematyka kursu:
9:00-13:30
Wprowadzenie, anatomia i fizjologia układu rozrodczego kobiety i mężczyzny, wskaźniki stosowane w rozpoznawaniu płodności, karty obserwacji - praktyczne wyznaczanie okresu płodnego oraz niepłodności przed i poowulacyjnej.
13:30-14:30
Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
14:30-17:00
Omówienie sytuacji nietypowych (krwawienia śródcykliczne, cykle bezmiesiączkowe, sytuacje po odstawieniu tabletek hormonalnych), ciąża oraz okres poporodowy, płodność a karmienie piersią, menopauza
(Poszczególne punkty programu i godziny mogą być dostosowane indywidualnie do danego kursu.)

Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Programista PHP: Michał Grabowski Projekt: Michał Zabielski