Intencje


Nowenna odprawiana jest w każdy piątek podczas Mszy św. o godz.19.00.

Bractwo Aniołów Stróżów

 Baczny obserwator współczesnego świata może wysunąć następujący wniosek: im więcej zła i zagrożenia w świecie, tym więcej dookoła nas aniołów. Człowiek w świecie duchów szuka pomocy. Dlatego też aniołek w postaci porcelanowej, gipsowej czy papierowej figurki często jest dla nas rodzajem talizmanu, który strzec ma domu i nas samych przed pułapkami życia. Jest niejako gwarantem osobistego bezpieczeństwa. Na takie zapotrzebowanie odpowiada imponujący w Polsce „anielski przemysł”, cała sieć sklepów z gadżetami, barwnymi, uśmiechniętymi i przyjaźnie nastawionymi do świata i do ludzi wyobrażeniami aniołów. Z drugiej jednak strony zanika nabożeństwo do aniołów, zanika pewien element duchowości. Człowiek współczesny pozostaje tylko na poziomie obrazu, zewnętrznego odczucia estetycznego, a trudno mu zanurzyć się w sferę ducha. Ten swoisty znak czasu, jakim jest „anielskie zapotrzebowanie” nie może pozostać bez odpowiedzi ze strony Kościoła, ze strony duszpasterzy. Jedną z proponowanych form pogłębienia duchowości, oraz głębszego zaangażowania się w pełnienie posługi aniołów wobec drugiego człowieka jest Bractwo Aniołów Stróżów.

    Odczytując zamysł powstania, posłannictwo oraz bogatą działalność Bractwa Aniołów Stróżów na przestrzeni wieków można postawić pytanie: czy w naszych czasach nie warto byłoby wskrzesić na nowo zastępu „aniołów pośród nas”? Rok Aniołów Stróżów na krakowskiej Skałce jest dobrą okazją do podjęcia na nowo wyzwania do uobecniania anielskiej posługi względem chorych i niepełnosprawnych, do troski o ich życie duchowe i sakramentalne, a także do świadczenia w miarę możliwości pomocy materialnej potrzebującym. Na naszą duchową pomoc czekają także ci, którzy uwikłali się w różnego rodzaju uzależnienia proponowane przez współczesny świat jak sekty, satanizm czy magia.
    Czy wobec tych wyzwań współczesności nie warto podjąć modlitewnego i czynnego uczestnictwa w Bractwie Aniołów Stróżów na krakowskiej Skałce? Chyba warto spróbować.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Programista PHP: Michał Grabowski Projekt: Michał Zabielski