Kurs NPR

Kurs naturalnego rozpoznawania płodności

 

Najbliższe terminy:

14 marca 2020 r.

23 maja 2020 r.

27 czerwca 2020 r.

 

Pokochać drugiego człowieka, to pokochać zarówno jego duszę jak i ciało. Doświadczanie satysfakcjonującej relacji seksualnej przez całe życie to umiejętność poznawania i akceptowania swojego ciała, płodności, wspólnych rozmów i decyzji dotyczących intymnych spraw.

Warsztaty uczą metody rozpoznawania płodności wg prof.  Rötzera, stwarzają okazję do wsłuchania się w swoje ciało, w rytm jego płodności i wzajemnego zaakceptowania w małżeństwie.
Udział w warsztatach zastępuje dwie wizyty w poradni narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa.

 

Prowadzący:

Kasia i Michał Pawłowscy – małżeństwo od 2006 roku, nauczyciele metody prof. Röztera i doradcy życia rodzinnego, wykładowcy Akademickich Katechez dla Narzeczonych (UPJPII), członkowie wspólnoty Betelewo, rodzice czwórki dzieci

 

Koszt: Ekonomia wdzięczności

 

Szczegółowy plan kursu:

9:00-13:30
Wprowadzenie, anatomia i fizjologia układu rozrodczego kobiety i mężczyzny, wskaźniki stosowane w rozpoznawaniu płodności, karty obserwacji – praktyczne wyznaczanie okresu płodnego oraz niepłodności przed i poowulacyjnej.

13:30-14:30
Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)

14:30-17:00
Omówienie sytuacji nietypowych (krwawienia śródcykliczne, cykle bezmiesiączkowe, sytuacje po odstawieniu tabletek hormonalnych), ciąża oraz okres poporodowy, płodność a karmienie piersią, menopauza

(Poszczególne punkty programu i godziny mogą być dostosowane indywidualnie do danego kursu.)