Ogłoszenia na 4. niedzielę Adwentu

1. W poniedziałek Roraty o godzinie 19.00.

2. We wtorek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszej bazylice o godz. 7.00, 8.00. Msza św. roratnia o godzinie 7.00, w czasie której zakończymy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 7.00 do 15.30. Nie spowiadamy podczas Pasterki.

3. Tradycyjną Pasterkę będziemy celebrować o godz. 24.00. Poprzedzi ją modlitwa brewiarzowa: „Godzina czytań” o Narodzeniu Pańskim o godz. 23.30, która liturgicznie wprowadzi nas w tajemnicę narodzin Chrystusa.

4. Zachęcamy wszystkich do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii (np. Łk 2, 1-20), wspólny śpiew kolęd.

5. Zachęcamy również, by zgodnie z polską tradycją do przyjęcia Narodzonego Bożego Dziecięcia przygotować się przez zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W zakrystii, można nabywać jeszcze opłatki .

7. W środę 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Świętujemy w tym dniu tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.

8. W czwartek 26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. w naszej bazylice, jak w niedzielę.

9. W piątek 27 grudnia przypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków a w niedzielę 29 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

10. Za wszelkie ofiary materialne i duchowe składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Chrystus Pan, który przychodzi do nas, wszystkim Dobrodziejom hojnie błogosławi.