Chór Świętego Michała

Chór rozpoczął swoją działalność w maju 2015 roku pod kierunkiem Ewy Kieres. Głównym celem zespołu jest dbałość o piękno muzyki liturgicznej i promowanie jej wartości. Zespół realizuje swoją misję poprzez śpiew podczas nabożeństw, Mszy Świętych i koncertów.

Do sierpnia 2018 roku działał przy Fundacji Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, od września 2018 roku znalazł swój nowy dom przy Klasztorze OO. Paulinów na Skałce. Tutaj mają miejsce próby chóru, które odbywają się dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek). Sezon pracy rozpoczyna się w październiku i trwa do czerwca. Aby rozwijać umiejętności wokalne, chórzyści dwa razy w roku wyjeżdżają na warsztaty, podczas których intensywnie pracują nad materiałem oraz uczestniczą w indywidualnych zajęciach z emisji głosu pod okiem profesjonalnych muzyków.

Chór funkcjonuje nie tylko jako zespół muzyczny, ale również jako wspólnota ludzi wierzących, którzy chcą poprzez śpiew i modlitwę wspólnie czcić Boga. Ten aspekt jest dla chórzystów bardzo cenny. Opiekunem duchowym chóru jest o. Ireneusz Wybraniak OSPPE, który wspiera wszystkie chóralne przedsięwzięcia i jest jego najwierniejszym fanem.

Jesteśmy zespołem mieszanym, obecnie liczącym dwudziestu pięciu chórzystów. Przesłuchania do poszczególnych głosów, zależnie od zapotrzebowania, ogłaszamy przez nasze social media, najczęściej na początku sezonu, tj. w październiku. Ponadto chór jest niezmiennie otwarty na nabór do głosów męskich (tenor, bas). Prosimy o kontakt!

Poza własnymi koncertami chór śpiewa również na ślubach. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu w celu rezerwacji terminów oraz ustalenia repertuaru.

Chór Świętego Michała na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=EQRZayUw9m8

Zaproszenie: