Intencje mszalne

MSZA ŚW. GODZINNA

Kapłan celebrujący jedną z Mszy świętych odprawianych codziennie w naszym kościele poleca Bogu Twoje intencje w ustalonym wcześniej dniu i godzinie. Może być ofiarowana zarówno w intencji osób żyjących prosząc dla nich o Boże dary czy też za naszych bliskich zmarłych, którym wypraszamy życie wieczne.

 

MSZA ŚW. W ROCZNICĘ ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁZEŃSTWA

Szczególną okazją odnowienia się w łasce sakramentu małżeństwa przez udział w Eucharystii są małżeńskie jubileusze. Msza św. sprawowana z racji małżeńskich rocznic wraz z obrzędem odnowienia ślubowania jest pięknym darem złożonym współmałżonkowi, czy też przez dzieci swoim rodzicom.

 

MSZA ŚW. GREGORIAŃSKA

Jest to cykl trzydziestu Mszy św. odprawianych w intencji osoby zmarłej. Tradycja tych Mszy św. sięga VII w., a przekazana przez św. Grzegorza Wielkiego, oparta jest na wierze w uzdrawiającą w moc Eucharystii, która może przybliżyć zmarłego do życia wiecznego.

 

MSZA ŚW. BEZTERMINOWA

Każdy z kapłanów może się modlić w intencjach Twoich bliskich zmarłych czy też w intencjach podanych przez Ciebie, bez wyznaczenia konkretnego dnia i godziny.