ODDANIE33 – 33 dni, które mogą zmienić wszystko…

ODDANIE33 – 33 dni, które mogą zmienić wszystko…
Projekt ODDANIE33, to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku. 1 stycznia 2021 roku rozpoczyna się III Ogólnopolska edycja 33-dniowych rekolekcji ODDANIE33. Patronat nad III Edycją Rekolekcji objęły portale Profeto.pl, Stacja7 oraz Radio Profeto.
W imieniu Ojców Paulinów i Fundacji „Tota Tua” – 1 dnia Nowego Roku, w uroczystość Bożej Rodzicielki, w bazylice św. Michała na Skałce w Krakowie o godz. 12.30 – rozpocznie się III. Edycja Ogólnopolskich 33-dniowych Rekolekcji pod nazwą „ODDANIE33”.
W bazylice św. Michała i św. Stanisława na Skałce w dniach 1.01-2.02 będzie trwała codziennie modlitwa połączona z medytacją i Mszą św. w ramach rekolekcji „Oddanie33”.
-godz. 18.30 -19.00 (w ndz. 17.00-17.30) – modlitwa z medytacją rekolekcyjna
-godz. 19.00 (ndz. 17.30) – Msza św.
Zaprasza o. Mariusz Tabulski,
przeor klasztoru
***
Równocześnie rekolekcje, przygotowane w ramach projektu ODDANIE33 będą odbywać się za pośrednictwem mediów w następujących formach:
1. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.oddanie33.pl i na stronie www.skalka.paulini.pl – na której znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji. Wystarczy wejść na stronę i kliknąć w zakładkę: “Rozpocznij rekolekcje”.

2. Rekolekcje w formie VIDEO będą dostępne codziennie na portalach Profeto.pl oraz stacja7.pl

3. Rekolekcje będą też emitowane w Radiu Profeto.

Ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie

Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa, która otrzymała pełne błogosławieństwo Kościoła. Rozważania przygotowane zostały przez Fundację Tota Tua, powołaną specjalnie do realizacji tych rekolekcji. Treści w nich zawarte obejmują fragmenty z Pisma Świętego, Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, dzienników Alicji Lenczewskiej oraz tzw. “światło z Fatimy” – spojrzenie na słowo z dnia przez pryzmat objawień Matki Bożej w Fatimie i jej słów skierowanych do Kościoła i świata.
Przygotowane, autorskie rozważania posiadają Nihil Obstat oraz Imprimatur Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Dla działalności Fundacji Tota Tua, związanej z prowadzeniem 33-dniowych rekolekcji – listu poparcia udzielił Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Możemy w nim przeczytać: “Mając na uwadze dotychczasową działalność Fundacji Tota Tua, która jest mi znana i spotyka się aprobatą duszpasterzy, wyrażam wdzięczność wobec wszystkich, którzy życzliwie przyjmują prowadzone przez nią działania”.
25 listopada Organizatorzy otrzymali również z Watykanu pismo z błogosławieństwem od Ojca Świętego Franciszka („…Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom rekolekcji oraz Ich Bliskim, Jego Świątobliwość udziela Apostolskiego Błogosławieństwa”).
“To rekolekcje – czołg. Jeśli budowałeś w swoim ogródeczku budowle ‘swojej’ wiary, lub masz w tym ogródeczku tejże wiary ruiny, wiedz, że te rekolekcje przejadą po twoim terenie z mocą ciężkiego sprzętu, ale nie po to by doprowadzić do zgliszczy, ale po to by pozostawić za sobą pałac piękny tak, że aż dech zapiera, piękny i mocny tak, że będziesz płakał z wdzięczności Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu w zjednoczeniu z Matką najukochańszą, z matką tak dobrą i kochaną jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Te rekolekcje podniosły mnie z prochu moich wyobrażeń i niewiedzy. Dały mi doznać i przeżyć coś, czego, żywię nadzieję, Pan Bóg nie pozwoli mi już nigdy zapomnieć. Moje serce skulone i zahukane przekształciło się w serce mężne tak, że nigdy nawet nie marzyłabym o takim stanie, stanie spokoju, ufności i pewności w działaniu i w miłości. Ten który zabiera życie stare, zabiera po to, by żyć prawdziwie z krwi, kości i Ducha Świętego. Chwała Panu. Amen” – to słowa Kamilli, która przeżyła rekolekcje ODDANIE 33 w jednej z poprzednich edycji i napisała swoje świadectwo na stronie projektu.

JAK I DLACZEGO POWSTAŁY REKOLEKCJE ODDANIE33?
Przez ostatnie półtora roku Fundacja Tota Tua zorganizowała 33-dniowe rekolekcje w ponad 100 parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Rekolekcje te przynosiły i przynoszą konkretne i trwałe owoce. Księża proboszczowie zaczęli te rekolekcje polecać sobie nawzajem. Również księża biskupi zachęcali proboszczów do organizacji tych rekolekcji.
W marcu 2020 roku – po wprowadzeniu obostrzeń związanych z pandemią – postanowiliśmy opracować materiały w taki sposób – aby można je zorganizować w parafii oraz osobiście wziąć w nich udział – bez względu na okoliczności zewnętrzne.
I Edycja rekolekcji 33-dniowych rekolekcji przez Internet, odbyła się w dniach: 20 kwietnia do 23 maja. Wzięło w nich udział około 45.000 osób.
Następnie od 8 września do 10 października zorganizowaliśmy pierwszą edycję ogólnopolskich rekolekcji „ODDANIE33”. W rekolekcjach uczestniczyło i na ich zakończenie oddało się Panu Jezusowi przez Maryję – ponad 100.000 osób. Rekolekcje zjednoczyły kilkanaście środowisk, ruchów i wspólnot katolickich.
W II Edycji Rekolekcji ODDANIE33 wzięło udział również co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób.
III edycja rozpoczyna się 1 stycznia i zakończy się oddaniem Matce Bożej – 2 lutego 2021.

O FUNDACJI TOTA TUA
Fundacja „Tota Tua” została założona przez trzy małżeństwa sakramentalne, aby prowadzić dzieła ewangelizacji w zjednoczeniu z biskupami, kapłanami oraz osobami konsekrowanymi.
Fundacja działa pod opieką biskupów: Damiana Bryla oraz Szymona Stułkowskiego. Prezesem Fundacji jest Adrian Pakuła.
Fundacja prowadzi znane w całej Polsce dzieło modlitwy za kapłanów, prowadzi rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz w parafiach.
W 2020 roku, na prośbę wspólnoty Lednica2000 Fundacja przygotowała także młodzieżową wersję 33-dniowych rekolekcji, która była duchowym przygotowaniem do spotkania na Lednicy.
Rekolekcje zostały już przetłumaczone na język, angielski, niemiecki, hiszpański oraz portugalski. W planach Fundacji Tota Tua jest organizacja międzynarodowych rekolekcji 33-dniowych dla młodzieży.
Wszystkie osoby, ruchy lub wspólnoty, które chciałyby się zaangażować w projekt, prosimy o kontakt pod adresem mailowym: oddanie33@gmail.com

Kontakt dla dziennikarzy:
Adrian Pakuła
tel. 789 377 144
e-mail.: adrian.totustuus@gmail.com