OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

  1. W sobotę rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje Bractwa Świętych Aniołów Stróżów pod hasłem: „Nie tak widzi człowiek jak widzi Bóg…”. Nauki rekolekcyjne jeszcze dziś o godz. 17.30 i w poniedziałek o godz. 19.00. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie Bractwa. Zapraszamy również do dołączania się do Bractwa, poznania duchowości tej wspólnoty.
  2. Dziś o godz. 10.30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a następnie wspólna modlitwa różańcowa. Dziś również rozpoczynamy tradycyjne Nabożeństwa Październikowe. W naszej bazylice wspólnie będziemy modlić się różańcem w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę z racji święta Matki Bożej Różańcowej po Mszy Świętej o godz. 10.30 procesja różańcowa na dziedzińcu klasztornym. Zapraszamy.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: dziś św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki; w poniedziałek, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku; w czwartek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia; w sobotę, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione przez św. Piusa V na cześć zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką pod Lepanto w 1571 roku.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy o godz. 10.30 na wspólny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie na Mszę Świętą.
  5. W poniedziałek, WSD Zakonu Paulinów na Skałce, Mszą Świętą o godz. 9.00 w bazylice inauguruje kolejny Rok Akademicki. Wykłady rozpocznie trzydziestu Braci kleryków. Prosimy o modlitwę za nich, ich formatorów i wykładowców oraz o nowe powołania do paulińskiego Zakonu.
  6. Pragniemy raz jeszcze podziękować za wspólną inicjatywę. W uroczystość odpustową św. Michała Archanioła złożyliśmy na ołtarzu naszego Patrona, z okazji 770. rocznicy jego kanonizacji, specjalny dar: nowe antypendium – pas wotywny. Wykonały go z materiałów jubilerskich, siostry zakonne – Westiarki Jezusa.
  7. Duszpasterstwo Młodych Skałka zaprasza na formacyjne spotkania, które będą się odbywać się po Mszy św. w każdą środę, około godz. 20.00 w Sali Akademickiej. Pierwsze spotkanie 11 października. Zaprasza o. Ireneusz Wybraniak.
  8. Konwent Zakonu Bonifratrów z ul. Krakowskiej, zaprasza w sobotę 7 października na akcję charytatywną pt. „Dzień Samarytański”. W czasie pikniku będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych. Szczegóły na plakatach i stronie Bonifratrów.
  9. Wszystkim naszym darczyńcom i ofiarodawcom składamy podziękowanie. Naszą darem jest tradycyjne w piątek 6 października o godz. 7.00 Msza Święta w intencji ofiarodawców.