OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 2022 r.

1.Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. O godz. 10.30 Msza Święta z udziałem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po jej zakończeniu zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach naszych Rodzin i Ojczyzny.
2.Do najbliższej środy 7 grudnia gromadzimy się na modlitwie nowennowej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronalnym świętem Paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy na nabożeństwa połączone ze śpiewem Akatystu – dziś o godz. 17.00, a w tygodni o godz. 18.30. Po nabożeństwach Msza Święta roratnia.
3.Przypominamy, że adwentowe Msze Święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, zwane Roratami, w naszej bazylice są sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00, a w sobotę o 7.00 rano.
4.W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00, 16.00 i uroczysta, poprzedzona Nieszporami, o godz. 19.00.
5.W kalendarzu liturgicznym we wtorek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja biskupa, w środę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
6.Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas. Przypominamy, że dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
7.Kończący się 2022 rok na Skałce upływał w duchu dziękczynienia za 550 lat obecności Paulinów w Krakowie oraz fundacji w tym miejscu kościoła i klasztoru przez ks. Jana Długosza. Udało się nam wydać piękną książkę – album pt. „Paulini. 550 lat na Skałce”. Opowiada ona o fenomenie miejsca – naszej bazylice, a także o historii Paulinów, św. Stanisława i Skałki, złączonych nierozerwalnie z historią Krakowa i Polski. W książce można znaleźć bardzo dużo zdjęć archiwalnych, które podkreślają paulińskie korzenie, duchowe dziedzictwo naszego Zakonu, naszą miłość do Matki Bożej i świętych. Polecamy album, który może być pamiątką czy dobrym prezentem na święta. Będzie on również w pewnym sensie cegiełką – pomocą w utrzymaniu naszego kościoła w czasie zimy. Zachęcamy do nabycia przy wejściu do kościoła.