OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 2023 r. UROCZYSTOŚĆ ŚW. PAWŁA PUSTELNIKA

1.W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach paulińskich uroczyście obchodzimy uroczystość św. Pawła Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów. Główna Msza Święta o godz. 17.30 pod przewodnictwem o. Adriana Mroza, opata z Klasztoru w Mogile.
2.Wcześniej, o godz. 17.00, w czasie Nieszporów, Ojcowie i Bracia Paulini ponowią śluby zakonne.
3.Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wraz z Jasnogórską Rodziną Różańcową.
4.W poniedziałek, 16 stycznia, święto NMP Królowej Pustelników. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, w czasie której paulińscy zakonnicy ponowią swoje przymierze z Maryją, Matką Zakonu i Królową Pustelników.
5.Również w poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy do Piwnicy Akademickiej na Skałce na spotkanie pt. „Rozmowy o Duchowej Iskrze – św. Pawle z Teb, o tym, jak Paulini na Skałce stali się użyteczni dla odnowienia kultu św. Stanisława oraz o tym, czym dziś zajmują się Ojcowie i Bracia w białych habitach”. Wezmą w nich udział Karolina Kalinowska, autorka książek o Paulinach i o. Zbigniew Ptak, dyrektor wydawnictwa Paulinianum. Będzie można również nabyć najnowsze książki o Paulinach: „Pustynna Iskra” oraz „Paulini 550 lat na Skałce”.
6.W kalendarzu liturgicznym we wtorek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego Opata; w czwartek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek, 20 stycznia, święto błogosławionego Euzebiusza z Ostrzyhomia, założyciela Zakonu Paulinów. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 19.00. W sobotę, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
7.W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.
8.Zachęcamy do nabycia albumu-książki o historii Skałki i obecności Zakonu Paulinów w Krakowie. Będzie dostępna po Mszy Świętej z tyłu kościoła lub w zakrystii.