OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 2022 r.

1. Od piątku, 19 grudnia, trwa nowenna do Dzieciątka Jezus, która przygotowuje nas do misterium Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy jeszcze czas Adwentu na modlitwę i sakrament pokuty.
2. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie. W naszej bazylice są sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00, a w sobotę 24 grudnia o godzinie 7.00. W ten dzień Mszy Świętej o godz. 19.00 nie będzie.
3. Pasterka uroczystości Narodzenia Pańskiego w sobotę, 24 grudnia, o godz. 24.00. Dodatkowej Mszy Świętej o godz. 21.30 w tym roku nie będzie. Zapraszamy na Liturgię Godzin, którą rozpoczniemy o godz. 23.30.
4. Ubogich zapraszamy również w sobotę, 24 grudnia, na spotkanie wigilijne. Rozpoczniemy je w kościele o godz. 15.00. Po modlitwie zostaną rozdane paczki żywnościowe. Jeśli to możliwe, prosimy o wsparcie, składane na ten cel do puszki przy opłatkach.
5. W uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz 26 grudnia, w święto św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze Święte według porządku niedzielnego.
6. Mamy jeszcze opłatki oraz wigilijne świece Caritas. Są do nabycia po każdej Mszy Świętej na stoliku pod chórem albo w zakrystii. W tygodniu będą dostępne również na furcie.
7. Polecamy się trosce w utrzymaniu naszego kościoła – musieliśmy zapłacić olbrzymie rachunki za prąd i ogrzewanie, a ofiary złożone na tacę znacznie się zmniejszyły. Liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wsparcie. Ze swej strony zapewniamy o modlitwie. Życzymy dobrych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.