Ogłoszenia na 1. niedzielę Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele powszechnym okres Adwentu, czyli czas oczekiwania i przygotowania się na przyjście naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa – zarówno to historyczne, które będziemy przeżywać w dniu Bożego Narodzenia, jak i to ostateczne, czyli powtórne przyjście na końcu czasów.
O 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa.

2. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Apsergera i ich Rodzin „Jestem ZA” zaprasza dziś na Mszę św. o godz. 15.30 osoby z zespołem Aspergera (szczególnie dzieci), a także  ich  rodziny i przyjaciół; po Eucharystii spotkanie przy kawie i herbacie w sali akademickiej.

3. W ubiegły piątek 29 listopada rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronalnym świętem Paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Nabożeństwa nowennowe odprawiamy: dzisiaj o godz. 17.00, a w tygodniu w dni powszednie o godz. 18.30. Po nabożeństwach uroczysta Msza św. dla wszystkich wiernych, czcicieli Matki Bożej Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę 7 grudnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

5. Tradycyjne Roraty, czyli adwentowe Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, odprawiać będziemy w naszej bazylice od najbliższego poniedziałku tj. 2 grudnia. Msze św. roratnie będą sprawowane w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

6. Przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w zakrystii, można nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas.

7. W przyszłą niedzielę 8 grudnia o godzinie 17.30 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych dzieci i ich rodzin. Po Mszy św. na placu przed kościołem odbędzie się „Ceremonia zapalenia świec” mająca na celu uczczenie pamięci dzieci, które odeszły w różnym wieku i z różnych przyczyn, ma ona też połączyć rodziców zmarłych dzieci.

8. Dnia 24 grudnia o godz. 19.30, wzorem lat ubiegłych, organizujemy wspólną wieczerzę wigilijną w Piwnicy Akademickiej. Zapraszamy na nią osoby samotne i ubogie. Z tej racji w drugą i trzecią niedzielę Adwentu będziemy zbierać ofiary do skarbony, która zostanie umieszczona w tylnej części kościoła. Złożone ofiary pieniężne pomogą nam w organizacji wigilii dla samotnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ten gest miłosierdzia i solidarności z najbardziej potrzebującymi.

9. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” oraz rodzice 10-letniego Szymonka składają podziękowanie wszystkim, którzy w dniu 17 listopada złożyli swój datek na leczenie i rehabilitację chorego chłopca. Zebrano 1.337 zł.

10. Za wszelkie ofiary materialne i duchowe na rzecz naszego seminarium, klasztoru i bazyliki składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszych dobrodziejów polecamy łaskawości Ojca Niebieskiego oraz opiece Maryi Niepokalanej. Informujemy, że w piątek 6 grudnia o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Dobrodziejów Skałki.