OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 2020

 

1.Dziś o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.

2.W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronalnym świętem Paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Nabożeństwo nowennowe, połączone ze śpiewem Akatystu – dziś o godz. 17.00, w poniedziałek o godz. 18.30. Zapraszamy na uroczystą Msze św. o godz. 19.00.

4.W czwartek 10 grudnia zapraszamy na godz. 19.00 na kolejną Mszę św. oraz Modlitwę Uwielbienia Boga ze świętym Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów, którą poprowadzi Rycerstwo Świętego Michała Archanioła.

5.W następną niedzielę 13 grudnia o godz. 17.30 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych dzieci oraz ich rodzin.

6.Roraty, czyli adwentowe Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, odprawiamy w naszej bazylice w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

7.Przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w zakrystii, można nabyć opłatki oraz wigilijne świece Caritas oraz kalendarze na 2021 z motywami maryjnymi. Świece, które postawimy na wigilijnym stole, są symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi.

8.W tym tygodniu kończymy prezentację wystawy pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”, będącej wyrazem naszego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Na stole pod chórem można nabyć książkę z kazaniami Prymasa Wyszyńskiego „Z królewskiego Krakowa”.

9.Za wszelkie ofiary materialne i duchowe na rzecz naszego seminarium, klasztoru oraz bazyliki składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszych dobrodziejów polecamy łaskawości Ojca Niebieskiego oraz opiece Matki Najświętszej.