OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po każdej Mszy Świętej modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie formacyjne Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
  3. Za tydzień, 27 listopada, pierwsza niedziela Adwentu. Nowy rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Pragniemy w tym roku przypomnieć sobie prawdę, że Jezus Chrystus jest obecny w swoim Kościele, pośród nas.
  4. W Adwencie zapraszamy na Msze Święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, zwane Roratami. Będą sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00, a w sobotę o 7.00 rano.
  5. Przypominamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.00.
  6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek, 22 listopada, św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyków kościelnych; w czwartek, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy; w piątek, 25 listopada, św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, Patronki naszego kościoła parafialnego ojców augustianów.
  7. Bóg zapałać wszystkim, którzy wspierają nasze klasztor i seminarium modlitwą i ofiarą.