Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dziś nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną o godz. 17.00. Natomiast od poniedziałku do czwartku procesja z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 19.00.
  2. We wtorek 13 czerwca wspominamy w liturgii św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, a w środę, 14 czerwca, bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  3. W piątek 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: „Najmilszy Jezu…”. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 procesja z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę, 17 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, a także wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, który swą działalność dla ubogich rozpoczynał właśnie tu, na Skałce. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30.
  5. W niedzielę, 18 czerwca, o godz. 10.30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, a później spotkanie formacyjne.
  6. Już dziś pragniemy zaprosić do naszej bazyliki na Uroczystą Mszę Świętą – 22 czerwca o godz. 19:00, a następnie Koncert „Laudamus Te” z okazji 551.rocznicy nieprzerwanej obecności Zakonu Paulinów na Skałce. Wystąpią artyści i studentki klasy śpiewu prof. Katarzyny Oleś – Blachy. Natomiast w piątek, 23 czerwca o godz. 18.00, na scenie przy Ołtarzu III Tysiącleci wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wstęp wolny. Zaproszenia do odebrania na furcie klasztornej.