Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dziś o godz. 10.30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę różańcową w bazylice oraz spotkanie formacyjne w sali św. Stanisława.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek, 19 czerwca, wspomnienie św. Romualda opata; w środę, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika; w czwartek, 22 czerwca, wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa; w sobotę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej bazylice odbywają się w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.00.
  4. W czwartek, 22 czerwca, przypada 551. rocznica fundacji klasztoru paulinów na Skałce. Zapraszamy do naszej bazyliki na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 19.00, za naszego fundatora, ks. Jana Długosza i Dobrodziejów klasztoru oraz Ojców i Braci Paulinów, którzy posługiwali na Skałce przez prawie sześć wieków. Po liturgii Koncert „Laudamus Te” – wystąpią artyści i studentki klasy śpiewu prof. Katarzyny Oleś-Blachy.
  5. W piątek, 23 czerwca, o godz. 18.00, na scenie przy Ołtarzu III Tysiącleci wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. W czasie tego koncertu zorganizowanego z okazji 551-lecia fundacji klasztoru paulinów, usłyszymy najpiękniejsze pieśni religijne, patriotyczne i ludowe w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk”. Na koncert zapraszają Nowohuckie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Krakowa. Wstęp wolny. Zaproszenia do odebrania na furcie klasztornej.
  6. Na zakończenie uroczystości dziękczynnych, w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 18.30 na dziedzińcu klasztornym wystąpi Gospelowy Zespół Mistral. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu za Jego dary.
  7. Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień Msza Święta o godz. 8.00 będzie zawieszana. Zapraszamy na niedzielną Eucharystię o 7.00 lub 9.00.
  8. Pragnąc uczcić tegoroczną uroczystość 770-lecia kanonizacji św. Stanisława rozpoczęliśmy tworzenie antypendium – pasa wotywnego, WOTUM, który będzie zawieszony przy ołtarzu świętego Patrona. Będzie on „utkany z intencji i ofiar”, a wykonany z różnych kamieni; m. in. z bursztynu, korali, pereł i innej biżuterii, które wypełnią na pasie herby: św. Stanisława, Zakonu Paulinów, Jana Długosza oraz piastowskie orły. Zachęcamy do przekazywania wraz ze swoimi intencjami minerały jubilerskie, które posłużą do wykonania pasa.