Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Do końca czerwca trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej bazylice – w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.00.
  2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 17.30, na zakończenie uroczystości dziękczynnych za 551 lat posługi Zakonu Paulinów na Skałce, na dziedzińcu klasztornym wystąpi Gospelowy Zespół Mistral. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu.
  3. Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień niedzielna Msza Święta o godz. 8.00 będzie zawieszana. Zapraszamy na Msze o 7.00 lub 9.00.
  4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek, 26 czerwca, wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera; we wtorek, 27 czerwca, wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła; w środę, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek, 29 czerwca, uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów; w piątek, 30 czerwca, wspomnienie św. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego; w sobotę, 1 lipca, wspomnienie św. Ottona, biskupa.
  5. 1 lipca przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 10.30 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a później Msza Święta.
  6. Pragniemy przypomnieć, że tworzymy z okazji 770-lecia kanonizacji św. Stanisława antypendium – pas wotywny, WOTUM, który ma zostać zawieszony przy ołtarzu świętego Patrona. Zachęcamy do przekazywania wraz ze swoimi intencjami minerałów jubilerskich, które posłużą do wykonania pasa.
  7. Rozpoczynamy prace renowacyjne przy naszej XVII-wiecznej Sadzawce św. Stanisława, które potrwają do października tego roku. Wszystkich ofiarodawców i darczyńców powierzamy Bogu w naszej modlitwie zakonnej.