Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 zapraszamy na modlitwę różańcową.
  2. Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień niedzielna Msza Święta o godz. 8.00 będzie zawieszana. Zapraszamy na Msze o 7.00 lub 9.00.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła; we wtorek, 4 lipca, wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej; w środę, 5 lipca, wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy; w czwartek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w sobotę, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  4. W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi świętej. Po Mszy o godz. 19.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w tworzenie antypendium – pasa wotywnego z okazji 770-lecia kanonizacji św. Stanisława. Zostanie zawieszony przy ołtarzu świętego Patrona. Zachęcamy do przekazywania wraz ze swoimi intencjami, minerałów jubilerskich, które posłużą do wykonania pasa.
  6. W tym tygodniu rozpoczniemy czyszczenie kamienia przy naszej XVII-wiecznej Sadzawce św. Stanisława. Prace potrwają do października tego roku. Za wszystkich ofiarodawców i darczyńców będziemy się modlić w czasie Mszy Świętej w najbliższy poniedziałek o godz. 7.00.