Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień niedzielna Msza Święta o godz. 8.00 będzie zawieszana. Zapraszamy na Msze o 7.00 lub 9.00.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: we wtorek, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek, 13 lipca, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek, 14 lipca, wspomnienie św. Henryka; w sobotę, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę, 16 lipca, po Mszy Świętej o godz. 6.00 w bazylice, wyruszy 47. Piesza Pielgrzymka ze Skałki na Jasną Górę. W tym roku  motywem wspólnego pielgrzymowania będą słowa:  „Jestem, Pamiętam, Czuwam”, jako nawiązanie do 70. rocznicy Apelu Jasnogórskiego. Do wspólnego pielgrzymowania zaprasza o. Grzegorz Zakrzewski. Więcej informacji na stronie www.pielgrzymkaskaleczna.pl
  4. Trwają prace nad antypendium – pasem wotywnym, który będzie zawieszony przy ołtarzu św. Stanisława z okazji 770-lecia Jego kanonizacji. Intencje z wotami – minerałami jubilerskimi proszę przekazywać do zakrystii.
  5. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor, a szczególnie prace renowacyjne. Pamiętamy w naszej zakonnej modlitwie.