Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 2023

  1. We wtorek 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce uroczystość ta obchodzona jest jako Święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego też zgodnie z polską tradycją na zakończenie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty. W naszej bazylice Msze Święte według porządku niedzielnego (Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie)
  2. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku i obchodzimy Dzień Wojska Polskiego. Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia br. Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, w czwartek 17 sierpnia, wspomnienie Św. Jacka Odrowąża Kapłana.
  4. W czwartek, 17 sierpnia w łączności z Jasną Górą rozpoczynamy dziewięciodniowe przygotowanie do uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Modlitwa nowennowa połączona będzie z Mszą św. o godz. 19.00, w niedziele o godz. 17.30.
  5. Zapraszamy na inaugurację Nocy Cracovia Sacra. Oficjalnie rozpocznie się ona na Skałce – Koncertem Chóru i Orkiestry Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygetyńskiego. Zapraszamy 14 sierpnia 2023 (poniedziałek), o godz. 15.00. Wstęp wolny. Na dziedzińcu klasztornym można oglądać wystawę, której mottem są akcenty roślinne w sztuce religijnej. Więcej szczegółów za tydzień.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
  7. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor. Bóg zapałać za ofiary na remont Sadzawki św. Stanisława.