Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 6.00 wyruszyła 47. Piesza Pielgrzymka ze Skałki na Jasną Górę. W tym roku motywem wspólnego pielgrzymowania są słowa: „Jestem, Pamiętam, Czuwam”, jako nawiązanie do 70. Rocznicy Apelu Jasnogórskiego. Pielgrzymi niosą ze sobą i omadlają intencje, które zostały złożone przez wiernych do skrzynki intencji na Skałce. Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę w czwartek, 20 lipca, w godzinach popołudniowych. Zachęcamy do łączności duchowej z pątnikami poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej i prywatną modlitwę.
  2. 16 lipca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czczonej jako Matka Boża Szkaplerzna. Zachęcamy do praktykowania duchowości oddania się pod opiekę Maryi poprzez przyjęcie Jej szkaplerza świętego – można to uczynić w każdym kościele karmelitańskim.
  3. Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień niedzielna Msza Święta o godz. 8.00 będzie zawieszana.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: we wtorek, 18 lipca, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, bernardyńskiego prezbitera z Krakowa; w czwartek, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława Odrowąża, prezbitera; w piątek, 21 lipca, wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę, 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny.
  5. Trwają prace nad antypendium – pasem wotywnym, który będzie zawieszony przy ołtarzu św. Stanisława z okazji 770-lecia Jego kanonizacji. Intencje z wotami – minerałami jubilerskimi proszę przekazywać do zakrystii.
  6. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor, a szczególnie prace renowacyjne. Pamiętamy w naszej zakonnej modlitwie.