Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień niedzielna Msza Święta o godz. 8.00 jest zawieszana.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek, 24 lipca, św. Kingi, dziewicy; we wtorek, 25 lipca, wspomnienie Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców; w środę, 26 lipca, św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w sobotę, 29 lipca, wspomnienie świętych Marty, Mari i Łazarza.
  3. Pragniemy już poinformować i zaprosić na Inaugurację Nocy Cracovia Sacra. Kolejna edycja, organizowana przez Urząd Miasta Krakowa oraz Nowohuckie Centrum Kultury, oficjalnie rozpocznie się na Skałce – Koncertem Chóru i Orkiestry Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygetyńskiego. Zapraszamy 14 sierpnia 2023 (poniedziałek), o godz. 15.00. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru na furcie klasztornej.
    Już dziś możemy oglądać na dziedzińcu klasztornym przygotowaną z tej okazji wystawę, prezentującą symbolikę roślinną w sztuce sakralnej Krakowa. Dziękujemy i gratulujemy NCK Kraków i autorom wystawy.
  4. Przypominamy i jednocześnie zachęcamy wszystkich czcicieli św. Stanisława do włączania się w prace nad antypendium – pasem wotywnym, który będzie zawieszony przy ołtarzu Męczennika z okazji 770-lecia Jego kanonizacji. Intencje z wotami – minerałami jubilerskimi proszę przekazywać do zakrystii.
  5. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor, a szczególnie prace renowacyjne. Bóg zapłać. Pamiętamy w naszej zakonnej modlitwie.