Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień niedzielna Msza Święta o godz. 8.00 jest zawieszana.
  2. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi z racji piątku. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 10.30 na modlitwę różańcową, wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP, a następnie na Mszę Świętą.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia w poniedziałek, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; we wtorek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła; w piątek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów; w przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego.
  4. Od wtorku rozpoczynamy sierpień, miesiąc szczególnie dedykowany Matce Najświętszej. Jak co roku Kościół w Polsce kieruje zachętę do podjęcia częściowej lub całkowitej abstynencji od alkoholu, aby wynagradzać za grzechy pijaństwa i wypraszać wyzwolenie z nałogu.
  5. Pragniemy zaprosić na inaugurację Nocy Cracovia Sacra. Oficjalnie rozpocznie się ona na Skałce – Koncertem Chóru i Orkiestry Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygetyńskiego. Zapraszamy 14 sierpnia 2023 (poniedziałek), o godz. 15.00. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru na furcie klasztornej.
    Zachęcamy do zatrzymania się na dziedzińcu klasztornym, aby obejrzeć wystawę z okazji Cracovia Sacra, prezentującą symbolikę roślinną w sztuce sakralnej Krakowa.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
  7. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor. W pierwszy piątek w intencjach naszych darczyńców będziemy się modlić na Mszy Świętej o godz. 7.00.