Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 2023 Święto Przemienienia Pańskiego

  1. W sierpniu polecamy się szczególnej opiece i wstawiennictwu Matki Bożej. W tym czasie wielu pielgrzymów udaje się w ważnych intencjach do sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Pamiętajmy też o wezwaniu pasterzy Kościoła w Polsce do daru częściowej albo całkowitej abstynencji w intencjach naszych rodzin i Ojczyzny.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, założyciela zakonu dominikańskiego; w środę, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w czwartek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, męczennika; w piątek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, założycielki Sióstr Klarysek.
  3. Dziś Mszą Świętą z udziałem papieża Franciszka kończą się 38. Światowe Dni Młodych w Lizbonie, w Portugalii. Młodzi, którzy modlili się kilka tygodni temu w naszej bazylice, obiecują modlitwę.
  4. Pragniemy zaprosić na inaugurację Nocy Cracovia Sacra. Oficjalnie rozpocznie się ona na Skałce – Koncertem Chóru i Orkiestry Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygetyńskiego. Zapraszamy 14 sierpnia 2023 (poniedziałek), o godz. 15.00. Wstęp wolny. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, na dziedzińcu klasztornym zostanie otwarta wystawa, której mottem są akcenty roślinne w sztuce religijnej. Więcej szczegółów za tydzień.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
  6. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor. Bóg zapałać za ofiary na remont Sadzawki św. Stanisława.