Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą 2023

  1. W dzisiejszą niedzielę z kościoła Bożego Ciała na Kazimierzu po Mszy Świętej o godz. 12.15, wyruszy procesja różańcowa w intencjach naszej Ojczyzny, która przejdzie ulicami Krakowa na Skałkę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża; we wtorek, 22 sierpnia, wspomnienie NMP Królowej; w środę, 23 sierpnia, wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy, w czwartek, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, apostoła.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, szczególnej Patronki naszej Ojczyzny i Zakonu Paulinów. Modlitwa nowennowa połączona jest z Mszą Świętą w dni powszednie o godz. 19.00, w niedziele o godz. 17.30. W sobotę, 26 sierpnia, zapraszamy do naszej bazyliki na Msze Święte poranne o godz. 7.00, 8.00 i uroczyste: o godz. 16.00 i godz. 19.00 z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  4. W sobotę 26 sierpnia, w święto Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.30 TVP1, wyemituje Oratorium pt. „Równoj ku Górze”, nagrane w paulińskiej parafii na Bachledówce. Zachęcamy do obejrzenia pięknego widowiska muzycznego, pokazującego Bł. Prymasa Wyszyńskiego, jego miłość i oddanie Matce Bożej Jasnogórskiej.
  5. Podczas ostatnich dni wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Dziękujemy wam, Bracia i siostry za świadectwo, za strój godny miejsca świętego.
  6. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor. Bóg zapałać.