Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 2023

  1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, zakonnicy. W przyszłą niedzielę św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej. Przypominamy, że w naszej bazylice spowiadamy na początku każdej Mszy Świętej. W pierwszą sobotę o godz. 10.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wynagradzające Sercu NMP za grzechy świata, a następnie Mszę Świętą.
  3. W piątek będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Prośmy też z wytrwałością o ustanie wojen na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Mszy Świętej zapraszamy na wspólny różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. W przyszłą niedzielę, 3 września, wznawiamy odprawianie Mszy Świętych o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie.
  6. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor. Dziękujemy za ofiary na remont sadzawki św. Stanisława. Bóg zapałać.