Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dziś wznawiamy po okresie wakacji odprawianie Mszy Świętej o godz. 8.00.
  2. Zapraszamy serdecznie o godz. 10.30 na Mszę Świętą Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej na wspólny różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  3. W czwartek, 7 września, przypada pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za wszystkich kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i do Zakonu Paulinów.
  4. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP. W tym dniu nasi Bracia klerycy składają swoje śluby zakonne. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
  5. Również w piątek, 8 września, przypada dokładnie 770. rocznica kanonizacji św. Stanisława ze Szczepanowa – Biskupa i Męczennika, która odbyła się 8 września 1253 roku w Asyżu z rąk papieża Innocentego IV. W tych dniach wierni diecezji krakowskiej będą uczestniczyć w pielgrzymce dziękczynno-błagalnej do Watykanu i Asyżu, by uczcić pamięć o patronie narodowej jedności. Św. Jan Paweł II nazwał biskupa Stanisława nauczycielem „twórczego łączenia lojalności w stosunku do Ojczyzny ziemskiej i wierności Bogu i Jego Prawu”.
  6. W piątek zapraszamy do naszej bazyliki na Mszę Świętą o godz. 19.00, aby wspólnie dziękować za dar św. Stanisława i przez jego orędownictwo zawierzać dobremu Bogu nasz Kościół krakowski i naszą Ojczyznę.
  7. 10 września w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 w Markowej, Rodzina Ulmów: Józef i Wiktoria oraz ich siódemka Dzieci zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy jako męczennicy. Zostali zamęczeni za pomoc Żydom w czasie II wojny światowej. Będzie to beatyfikacja bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy zostanie wyniesiona na ołtarze cała rodzina i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone. Więcej informacji na stronie: https://ulmowie.pl
  8. Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na spektakl podwórkowy pod tytułem „Wyspiański po sąsiedzku”, inspirowany kulturą ludową i twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl odbędzie się w niedzielę 10 września o godzinie 16.00 na Bulwarze Inflanckim, na końcu ul. Wietora. Wstęp bezpłatny.
  9. Dziękujemy wszystkim wspomagającym nasz klasztor. Bóg zapałać.