Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 w Markowej, Rodzina Ulmów: Józef i Wiktoria oraz ich siódemka Dzieci zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy jako męczennicy. Za przyczyną nowych Błogosławionych módlmy się o uświęcenie życia naszych rodzin, dobre wychowanie dzieci i o pokój i przebaczenie na świecie.
    Więcej informacji na stronie: https://ulmowie.pl
  2. W tym tygodniu, we wtorek 12 września będziemy obchodzić Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, ustanowione na pamiątkę Odsieczy Wiedeńskiej, w której w 1683 roku Polski Król Jan III Sobieski 340 lat temu uchronił Europę przed najazdem wojsk tureckich. Jest to też druga rocznica beatyfikacji Bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  3. W środę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, z tej okazji w krakowskim sanktuarium Świętego Krzyża w Mogile można uzyskać odpust w dniach od 14 do 21 września. W piątek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W sobotę, 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  4. W sobotę i niedzielę, 16 i 17 września, na Skałce odbędzie się kolejna edycja święta Jury krakowsko-częstochowskiej pt. „Juromania w klimacie”. Zapraszamy w godz. 10.00-16.00 do zwiedzania z przewodnikiem 550-letniego dziedzictwa paulińskiego. Prosimy o zgłaszanie się do oprowadzania o równych godzinach. W sobotę, 16 września, o godz. 17.00 zapraszamy do Piwnicy akademickiej na akordeonowy koncert „W Klimacie Wolności”, dedykowany Ojcu Kordeckiemu, z okazji 350. rocznicy jego śmierci. Wystąpi czterech akordeonistów pod kierownictwem paulina – o. Ireneusza Wybraniaka. Wstęp wolny.
  5. Dziś o godz. 16.00 na Bulwarze Inflanckim Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na spektakl podwórkowy pod tytułem „Wyspiański po sąsiedzku”, inspirowany kulturą ludową i twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Wstęp bezpłatny.
  6. Trawa renowacja zabytkowej Sadzawki św. Stanisława. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom wspomagającym nasz klasztor. Bóg zapałać.