Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dzisiaj, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – modlimy się o łaskę chrześcijańskiego miłosierdzia i pamiętamy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  2. Dziś też po Mszy Świętej o godz. 10.30 modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Czekamy na nowych członków i zapraszamy do włączenia się we wspólnotę różańcową.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, 18 września, święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodego człowieka, który mężnie i wytrwale dążył ku wyznaczonym sobie ideałom – świętości życia. W środę, 20 września, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W sobotę, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  4. Do 21 września trwają uroczystości odpustowe w krakowskim sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. Przyszłą niedzielę, 24 września, będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  5. Trwa VI edycja święta Jury krakowsko-częstochowskiej pt. „Juromania w klimacie”. Możliwość zwiedzania z przewodnikiem 550-letniego dziedzictwa paulińskiego w godzinach 10.00-16.00 – pomiędzy Mszami Świętymi. Prosimy o zgłaszanie się do oprowadzania o równych godzinach. Wstęp wolny.
  6. Wszystkim darczyńcom oraz osobom wspomagającym nasz klasztor i seminarium Bóg zapałać.