Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 2023

  1. Dziś po Mszach Świętych możemy wesprzeć Stowarzyszenie Dobroczynne „Dobrosław”, które prowadzi akcję pomocy dla rocznego Dominika, który urodził się z Zespołem Downa. Dziękujemy wszystkim za pomoc.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę, 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera, w czwartek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika, Patrona Katedry Wawelskiej, w sobotę 30 września, wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła.
  3. W piątek, 29 września, w naszej bazylice będziemy przeżywać uroczystość odpustową Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Msze Święte o godz. 7.00; 8.00; 16.00 a o godz. 19.00 – uroczysta Eucharystia z zwierzeniem św. Michałowi Archaniołowi pod przewodnictwem Ks. Pawła Barana, proboszcza Katery na Wawelu.
  4. W czasie uroczystości ku czci patrona naszej Bazylik, ofiarujmy i poświecimy pas wotywny – antepedium, do ołtarza św. Stanisława, z okazji jego 770.lecia kanonizacji. Zapraszamy.
  5. Jednocześnie w naszym sanktuarium trwa nowenna przed uroczystością św. Michała Archanioła, połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00. Zachęcamy do składania intencji do wspólnej modlitwy.
  6. W dniach od 30 września do 2 października 2023 r. Bractwo Świętych Aniołów Stróżów zaprasza na „rekolekcje anielskie”. W tym roku odbędą się one pod hasłem: „Nie tak widzi człowiek jak widzi Bóg…”. Nauki rekolekcyjne na Mszach świętych: w sobotę i poniedziałek o godz. 19, w niedzielę o godz. 17.30, głosić je będzie O. Maksymilian Stępień, paulin. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie Bractwa.
  7. Od przyszłej niedzieli, 1 października, rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W naszej bazylice, tradycyjnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.30; a w niedziele o godz. 17.00. Niech rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi będzie dla nas okazją poznania Bożego planu w naszym życiu. Obejmijmy modlitwą różańcową̨ Kościół, Ojca świętego, naszą Ojczyznę̨ i nasze rodziny.
  8. Wszystkim naszym darczyńcom i ofiarodawcom składamy podziękowanie, Bóg zapałać.