OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 2023

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. O godz. 10.30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a następnie różaniec.
  2. Również dziś, po Mszy Świętej o godz. 17.30 – pierwszy z letnich koncertów organowych. Zapraszamy serdecznie.
  3. W naszej bazylice nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 17.00.
  4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory do Kościoła OO. Augustianów, po których wyruszymy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji na Skałce. Zachęcamy do udekorowania okien naszych mieszkań jako znaku naszej wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Msze Święte według porządku niedzielnego.
  5. Zapraszamy na obchody Oktawy Uroczystości Bożego Ciała, połączone z nabożeństwem czerwcowym. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 w procesji eucharystycznej wokół sadzawki św. Stanisława, śpiewać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie Oktawy nabożeństw czerwcowych o godz. 18.30 – nie będzie.
  6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, 5 czerwca, św. Bonifacego, biskupa i męczennika; we wtorek, 6 czerwca, św. Norberta, biskupa; piątek, 9 czerwca, św. Efrema diakona i doktora Kościoła; w sobotę 10 czerwca – bł. Bogumiła biskupa.
  7. Bóg zapłać za pomoc w organizacji Dnia Dziecka na Skałce. Rozdaliśmy ponad 1000 paczek. W naszej modlitwie pamiętamy o darczyńcach.