OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 2023 r.

1.Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2023. Jest to również kolejny Światowy Dzień Pokoju, ustanowiony po raz pierwszy przez Ojca Świętego Pawła VI w 1968 roku. Możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…”.
2.W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwana świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Składka z tacy zostanie przeznaczona na misje.
3.W piątek szczególnie serdecznie zapraszamy wraz z Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie na Mszę Świętą o godz. 17.30, a po niej na kolędowanie z góralskim zespołem „Hamarnik”. Dzieci i młodzież zaprezentują nam znane kolędy przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego. Wstęp wolny.
4.W Uroczystość Trzech Króli wspomnianą Mszą Świętą o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, duchowego Patrona Zakonu Paulinów. Jak co roku, w czasie dziewięciu dni będziemy śpiewać hymn zwany „Pawełkami”. Nowenna ku czci naszego Patriarchy będzie odbywać się w dni powszednie o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 17.30.
5.W pierwszą sobotę miesiąca, 7 stycznia, zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczniemy różańcem o godz. 10.00.
6.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek, 2 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. We wtorek, 3 stycznia, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus.
7.Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, liturgicznie kończąca okres Bożego Narodzenia. W Kościele polskim zwyczajowo możemy śpiewać kolędy aż do 2 lutego.
8.Bóg zapłać za pamięć i wsparcie dla naszego klasztoru i seminarium.