OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  2023

 

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszach Świętych gościmy młodzież, która przygotowuje się na pielgrzymkę z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Pragną oni zabrać nasze intencje i otoczyć nas modlitwą w czasie czuwania. Posłuchajmy ich świadectwa.
  2. W dniu jutrzejszym obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, natomiast w środę, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  3. W czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach już wyświęconych i prośmy o nowe, święte powołania.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy o godz. 10.30 na nabożeństwo różańcowe, a po nim Mszę Świętą w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o 10.30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej a po niej modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem.
  5. Przypominamy, że okres wielkanocny trwa jeszcze do Uroczystości Najświętszej Trójcy, która przypada w przyszłą niedzielę, 4 czerwca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  6. Dziś po Mszy Świętej o godz. 17.30 koncert organowy. Szymon Czapik zagra utwory m.in. Bacha, Bramsa, Bossiego, Messiaena.
  7. Wczoraj, 27 maja, w bazylice na Jasnej Górze, dziesięciu Braci paulinów otrzymało świecenia kapłańskie. Msza Święta prymicyjna na Skałce w poniedziałek, 29 maja, o godz. 19.00.
  8. Informujemy, że festyn z okazji Dnia Dziecka w tym roku odbędzie się w środę, 31 maja a nie jak zwykle 1 czerwca. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę Świętą o godz. 11.00, a po niej gry i zabawy do wieczora. Zachęcamy do włączenia się w to radosne świętowanie na Skałce.
  9. W naszej modlitwie pamiętamy o darczyńcach. Bóg zapłać.