Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

  1. Dziś w całym Kościele w Polsce na prośbę Instytutu Statystyki kościelnej na każdej Mszy Świętej liczymy obecnych wiernych oraz ilość osób przystępujących do Komunii Świętej.
  2. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej.Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy w modlitwie za pracowników oświaty i katechetów.
  3. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  4. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego,który ustanowiono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
  5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej bazylice nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.Tego dnia obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.