OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

Rocznica poświęcenia Kościoła

  1.  Zapraszamy na nabożeństwa październikowe. Różaniec wspólnie odmawiamy w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  2. W środę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej bazylice według porządku niedzielnego. W tym dniu obecność na cmentarzu nie zastępuje uczestnictwa we Mszy Świętej. Zapraszamy tradycyjnie o godz. 16.30 na uroczyste Nieszpory do bazyliki, a następnie na nabożeństwo wypominkowe z procesją za zmarłych.
  3. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte w intencji zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach „wypominkowych” o godz. 8.00 i 19.00. Różaniec w intencji zmarłych o godz. 8.30 i o godz. 18.00.
  4. 2 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, sprawowaną w Krypcie w intencji zmarłych Twórców Kultury polskiej. Wcześniej, również w Krypcie, o godz. 18.00 różaniec, a o 18.30 Nieszpory za zmarłych.
  5. Również 2 listopada godz. 20.00 w bazylice koncert dedykowany zmarłym Twórców Kultury polskiej. Wystąpią: Krakowska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Stanisława Krawczyńskiego oraz soliści: Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska; na organach zagra Andrzej Białko. Więcej informacji na plakatach. Wstęp wolny.
  6. Pamiętajmy, że od południa w uroczystość Wszystkich Świętych i przez cały dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych. Należy w tym czasie nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną i odmówić tam modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Dar Bożego miłosierdzia dla zmarłych możemy dodatkowo wyprosić w czasie Oktawy – w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzając cmentarz, kryptę lub katakumby i spełniając podobne warunki.
  7. Przez cały listopad, w modlitwie różańcowej o godz. 18.30 będziemy polecać ich imiona naszych zmarłych, a czasie Oktawy Wszystkich Świętych, będzie odprawiona intencja na Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00. Kartki na wypominki są na stoliku przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msza Święta za naszych ofiarodawców o godz. 7.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.30 modlitwa różańcowa i Msza Święta  ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  9. W sobotę, 4 listopada, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza Święta i modlitwa różańcowa Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.