OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 10.30 Msza Święta i modlitwa różańcowa Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
  2. Duszpasterstwo Skałka z o. Ireneuszem Wybraniakiem zaprasza dziś po Mszy Świętej o godz. 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem.
  3. Trwa XX Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia. Z tej okazji zapraszamy na koncerty organowe na Skałce dziś o godzinie 18.30 oraz we wtorek o godzinie 20.00.
  4. Zapraszamy przez cały listopad na nabożeństwa różańcowe z wypominkami. Modlimy się wspólnie w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30. W czasie Oktawy uroczystości Wszystkich Świętych – do 8 listopada, Msze Święte w intencji zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach „wypominkowych” o godz. 19.00.
  5. W czwartek, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W ten dzień przypada 105. rocznica odzyskania Niepodległości przez Naród Polski. Zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę Świętą dziękczynną, będziemy polecać intencje wolności i jedności w naszej Ojczyźnie. Jest to też dzień modlitwy za zmarłych, którzy w służbie Ojczyzny oddali swoje życie.
  6. W niedzielę, 22 października liczono wiernych w kościołach w całej Polsce oraz ilość osób przystępujących do Komunii Świętej. Pragniemy poinformować, że w siedmiu niedzielnych Mszach Świętych na Skałce uczestniczyło 307 osób, z czego około tylko połowa przystąpiła do Komunii Świętej. Jednocześnie pragniemy podziękować Wam, Bracia i Siostry, za współodpowiedzialność i troskę o naszą bazylikę, sanktuarium i seminarium. Wyrazem tego jest niedzielna taca, tj. około 2300 zł, oraz za wszelkie ofiary przesyłane na nasze konto, przy okazji remontów, wypominek czy intencji mszalnych. Już polecamy się pamięci i prosimy o wsparcie w miesiącach zimowych, kiedy będziemy musieli radzić sobie z większymi opłatami za ogrzewanie. W naszych modlitwach zakonnych pamiętamy o naszych dobrodziejach.