OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

  1. Dziś, z racji drugiej niedzieli listopada, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Pragniemy modlić się za chrześcijan na Bliskim Wschodzie, a szczególnie wyznawców Chrystusa żyjących na terenie pogrążonej w wojnie Ziemi Świętej.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pustelników i pierwszych męczenników Polski; w środę 15 listopada, wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  3. Zapraszamy przez cały listopad na nabożeństwa różańcowe z wypominkami. Modlimy się wspólnie w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  4. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przesyłane na nasze konto, przy okazji remontów, wypominek czy intencji mszalnych. Prosimy o wsparcie w miesiącach zimowych, kiedy będziemy musieli radzić sobie z większymi płatami za ogrzewanie kościoła i klasztoru oraz budynku seminarium. W naszych modlitwach zakonnych pamiętamy o naszych dobrodziejach.