OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

  1. 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania NMP; w środę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki muzyków kościelnych; w piątek, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy; w sobotę 25 listopada, wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
  2. Zapraszamy przez cały listopad na nabożeństwa różańcowe z wypominkami. Modlimy się wspólnie w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  3. W sobotę, 25 listopada, zapraszamy na uroczystości kończące Rok o. Augustyna Kordeckiego, bohaterskiego paulina i obrońcy narodowych świętości. W 2023 roku przypada 420. rocznica jego ziemskich urodzin i 350. rocznica jego narodzin dla nieba. Msza Święta dziękczynna w naszej bazylice o godz. 16.00, pod przewodnictwem o. Rafała Wilka, podprzeora klasztoru na Jasnej Górze. O godz. 16.45 zapraszamy na Koncert pt. AQUÆ VIVÆ, w wykonaniu  „OCTAVA Ensemble”, pod kierunkiem Zygmunta Magiery. W programie utwory muzyczne z fragmentami „Dziennika obrony klasztoru jasnogórskiego” z 1655 roku. Na zakończenie na dziedzicu klasztornym otworzymy wystawę dedykowaną Ojcu Kordeckiemu i pomodlimy za wszystkich, którzy przyczynili się do renowacji Sadzawki św. Stanisława.
  4. Również w sobotę, 25 listopada, w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy uroczystość Patronki kościoła parafialnego, św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msza Święta odpustowa o godz. 18:00.
  5. W przeszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencjach Pana Prezydenta, Andrzeja Dudy.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej bazyliki i seminarium. Prosimy o szczególne wsparcie w sezonie grzewczym. Bóg zapałać.