OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

  1. Dzisiejszą niedzielę w archidiecezji krakowskiej przeżywamy pod patronatem św. Jan Paweł II. W tygodniu, w sobotę, 28 października, święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej bazylice nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  3. Przypominamy, że tradycyjnie w listopadzie będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Można składać na karteczkach lub przez naszą stronę internetową, wypominki za zmarłych. Przez cały listopad, w modlitwie różańcowej o godz. 18.30 będziemy polecać ich imiona, a czasie Oktawy Wszystkich Świętych, będzie odprawiona intencja w czasie Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 w tygodniu i o 17.30 w niedzielę. Kartki na wypominki są na stoliku przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  4. Chór Świętego Michała, działający przy naszej bazylice, ogłasza nabór do głosów żeńskich. Ostanie przesłuchania odbędą się w czwartek, 26 października, o godz. 20.00 w piwnicy akademickiej.
  5. Zakończyliśmy w środę 18 października, po prawie czterech miesiącach, pierwszy etap prac renowacyjnych Sadzawki i Figury św. Stanisława. Prace konserwacyjne wykonywał Zespół konserwatorów z AC Konserwacja. Możemy podziwiać  piękno piaskowych rzeźb odnowionych dzięki środkom NF SKOZK, MKiDN oraz Gminy Kraków. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspomogli ratowanie narodowego zabytku. Bóg zapałać.
  6. Przypominamy, że w następny weekend w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy.