OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

  1. Dziś z racji święta Matki Bożej Różańcowej, po Mszy Świętej o godz. 10.30 zapraszamy na procesję różańcową po dziedzińcu klasztornym. Równocześnie zachęcamy do tradycyjnych Nabożeństw Październikowych. W naszej bazylice wspólnie modlimy się różańcem w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  2. Dziś też po Mszy Świętej o godz. 17.30 zapraszamy na niecodzienny koncert pt. „Człowiek nie może żyć bez miłości”, w którym usłyszymy prapremierowe wykonanie napisanych specjalnie na tę okazję utworów poświęconych papieskim encyklikom. Wydarzenie powstało z inicjatywy Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Wystąpią artyści, chór i orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Wstęp wolny, więcej info na plakatach.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę, 11 października, wspomnienie św. Jana XXIII, papieża; w piątek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna – założyciela dwudziestu trzech zgromadzeń zakonnych; w sobotę, 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy.
  4. Duszpasterstwo Młodych Skałka zaprasza na formacyjne spotkania, które będą się odbywać się po Mszy Świętej wieczornej w każdą środę, około godz. 20.00 w Sali Akademickiej. Pierwsze spotkanie w środę, 11 października. Zaprasza o. Ireneusz Wybraniak.
  5. W przyszłą niedzielę o 10:30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej różaniec i spotkanie formacyjne.
  6. Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, obchodzony w 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Na Mszach Świętych będą z nami młodzi stypendyści z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy o wsparcie tego dzieła swoją ofiarą.
  7. Chór Świętego Michała ogłasza nabór do głosów żeńskich. Przesłuchania odbędą się w dniach 12, 19 oraz 26 października o godz. 20.00 w Piwnicy Akademickiej. Zapraszamy!
  8. Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom i ofiarodawcom.