OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

  1. Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Gościmy stypendystów Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na dzieła fundacji, która pomaga w kształceniu dzieci i młodzieży.
  2. Również dziś o godz. 10:30 Msza Święta Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej różaniec i spotkanie formacyjne. Zapraszamy chętnych do włączenia się do grupy różańcowej.
  3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika; w środę, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, szczególnie związanego z Krakowem.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. Wypominki za naszych zmarłych można składać na karteczkach lub przez naszą stronę internetową. Przez cały listopad, w modlitwie różańcowej o godz. 18.30 będziemy polecać imiona naszych zmarłych, a w czasie Oktawy Wszystkich Świętych będą odprawiane w ich intencji Msze Święte o godz. 19.00 w tygodniu a 17:30 w niedzielę. Kartki na wypominki są dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  5. Przypominamy, że Chór Świętego Michała, działający przy naszej bazylice, ogłasza nabór do głosów żeńskich. Przesłuchania odbędą się w dniach: 19 oraz 26 października o godz. 20.00 w piwnicy akademickiej.
  6. Dziś szczególnie w naszej modlitwie polecajmy naszą Ojczyznę za wstawiennictwem Patronów Polski: NMP Królowej Polski, św. Michała Archanioła i św. Stanisława BM. Pod Twoją obronę…