Ogłoszenia na 1. niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa.

2. W okresie Wielkiego Postu na Skałce modlimy się wspólnie w czasie tradycyjnych nabożeństw pasyjnych. Zapraszamy: w piątki o godz. 18.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; w niedziele o godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi o. Piotr Piechocki, Prefekt Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego OO. Paulinów na Skałce w Krakowie.

3. W środę obchodzimy święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej i konfratra Zakonu Paulinów. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w okresie Wielkiego Postu zaprasza wszystkich wiernych do włączenia się w codzienne pielgrzymowanie do tak zwanych kościołów stacyjnych. W tych wyznaczonych kościołach w Krakowie przez cały okres Wielkiego Postu aż do Niedzieli Palmowej odprawiane są Msze Święte. Nasza bazylika na Skałce została wybrana na taki kościół stacyjny. Mszę św. stacyjną w poniedziałek 9 marca o godzinie 19.00 będzie celebrował abp Marek Jędraszewski.

5. Zachęcamy wszystkich wiernych do praktyk pokutnych w okresie Wielkiego Postu, czyli: postu, modlitwy i jałmużny. Warto również poświęcić więcej czasu na modlitwę osobistą lub z całą rodziną. Otwierajmy również swoje serca na potrzeby ludzi biednych i chorych.

6. W następną niedzielę 8 marca Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadzi przed naszym kościołem po każdej Mszy św. zbiórkę pieniężną dla Milenki, która cierpi na nowotwór kości miednicy i wymaga bardzo kosztownego leczenia onkologicznego. Stowarzyszenie Dobrosław co jakiś czas przeprowadza takie zbiórki na Skałce, aby przyjść z pomocą różnym chorym dzieciom. Już dziś dziękujemy za okazane serce i ofiarę pieniężną złożoną na leczenie Milenki.

7. W przyszłą niedzielę 8 marca Duszpasterstwo Pieszej Pielgrzymki ze Skałki na Jasną Górę zaprasza wszystkich Pielgrzymów, Przyjaciół i chętnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie wspólnego spotkania modlitewnego: Droga Krzyżowa na dróżkach i Msza święta. Spotykamy się o godz. 11.00 na schodach przy Sanktuarium. Dojazd do Sanktuarium we własnym zakresie.

8. Za wszelkie ofiary materialne i duchowe na rzecz naszego klasztoru, bazyliki oraz seminarium składamy serdeczne podziękowania i obiecujemy modlitwę przed Bogiem. Msza św. w intencji Dobrodziejów Skałki będzie odprawiona w piątek 6 marca o godz. 7.00.