Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dziś Duszpasterstwo Pieszej Pielgrzymki ze Skałki na Jasną Górę zaprasza wszystkich Pielgrzymów, Przyjaciół i chętnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie wspólnego spotkania modlitewnego: Droga Krzyżowa na dróżkach i Msza święta. Spotykamy się o godz. 11.00 na schodach przy Sanktuarium. Dojazd do Sanktuarium we własnym zakresie.

2. W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadza przed naszym kościołem po każdej Mszy św. zbiórkę pieniężną dla Milenki, która cierpi na nowotwór kości miednicy i wymaga bardzo kosztownego leczenia onkologicznego. Stowarzyszenie Dobrosław co jakiś czas przeprowadza takie zbiórki na Skałce, aby przyjść z pomocą różnym chorym dzieciom. Dziękujemy za okazane serce i ofiarę pieniężną złożoną na leczenie Milenki.

3. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w okresie Wielkiego Postu zaprasza wszystkich wiernych do włączenia się w codzienne pielgrzymowanie do tak zwanych kościołów stacyjnych. W tych wyznaczonych kościołach w Krakowie przez cały okres Wielkiego Postu aż do Niedzieli Palmowej odprawiane są Msze Święte. Nasza bazylika na Skałce została wybrana na taki kościół stacyjny. Mszę św. stacyjną w poniedziałek 9 marca o godzinie 19.00 będzie celebrował abp Marek Jędraszewski.

4. W czwartek 13 marca zapraszamy na godz. 19.00 na kolejną Mszę św. oraz Modlitwę Uwielbienia Boga ze świętym Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów, którą poprowadzi Rycerstwo Świętego Michała Archanioła.

5. W Wielkim Poście na Skałce modlimy się wspólnie podczas tradycyjnych nabożeństw pasyjnych. Zapraszamy: w piątki o godz. 18.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; w niedziele o godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6. W następną niedzielę 15 marca o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa oraz spotkanie formacyjne w Sali św. Stanisława.

7. Dziękujemy naszym Dobrodziejom za wszelkie ofiary materialne i duchowe na rzecz naszego klasztoru, bazyliki i seminarium i zapewniamy o naszej modlitwie przed Bogiem.