Ogłoszenia na 30. Niedzielę Zwykłą – Rocznica poświęcenia kościoła

1. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Apsergera i ich Rodzin „Jestem ZA” zaprasza dziś na Mszę św. o godz. 15.30 osoby z zespołem Aspergera (szczególnie dzieci), a także ich rodziny i przyjaciół; po Eucharystii spotkanie przy kawie i herbacie w sali akademickiej. Następna Eucharystia Stowarzyszenia będzie sprawowana na Skałce w niedzielę 3 listopada o godz. 15.30.

 

2. W poniedziałek obchodzimy Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

3. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 18.30, na które serdecznie zapraszamy.

 

4. W piątek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół celebruje pamiątkę wszystkich tych, którzy cieszą się już udziałem w chwale Boga w społeczności zbawionych. Porządek Mszy św. na Skałce 1 listopada, jak w każdą niedzielę. Zapraszamy dodatkowo na Nieszpory o godz. 16.30, a po nich około godz. 17.00 na procesję żałobną z wypominkami za zmarłych. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. W sobotę 2 listopada przypada Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu szczególnie modlimy się za naszych zmarłych, którzy wciąż oczekują na spotkanie z Bogiem w niebie.

 

6. Wierni, którzy w dniach 1–2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, wolność od przywiązania do grzechów, Komunia Św. i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego). Odpust ten może być ofiarowany tylko za zmarłych i można go uzyskać jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy dodatkowo odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

 

7. W dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych, można również uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

8. Informujemy, że w dniach od 1 do 8 listopada, na Skałce będą odprawiane Msze św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach: w Uroczystość Wszystkich Świętych i w niedzielę 3 listopada o godz. 17.30, a w dni powszednie o godz. 19.00. Naszych zmarłych możemy wpisać na kartkach z wypominkami, które znajdują się na stoliku z tyłu kościoła do dniach 8 listopada i złożyć w zakrystii. Po tym terminie nie przyjmujemy już wypominków.

 

9. W przyszłą niedzielę 3 listopada o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy św. modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych.

 

10. W dniach 3-9 listopada br. w Krakowie są organizowane XVI Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia. W ramach tego wydarzenia w bazylice „Na Skałce” odbędą się trzy koncerty. Pierwszy w dniu 5 listopada o godz. 20.00: na organach gra Pascale Van Coppenolle ze Szwajcarii. Drugi 7 listopada o godz. 20.00: organy Marek Miśkowicz (Kraków), śpiewa chór św. Michała pod dyr. Ewy Kieres. Trzeci 9 listopada: Koncert finałowy zatytułowany: „Organista nowoczesny”: Louis-James-Alfred Lefébure-Wely (1817-1869) w 150. rocznicę śmierci w wykonaniu klasy organów prof. dra hab. Dariusza Bąkowskiego-Kois (AM Kraków). Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

 

11. Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom naszej bazyliki, klasztoru i seminarium składamy podziękowania. Informujemy, że w dniu 1 listopada o godz. 7.00 będzie odprawiana Msza św. za naszych Dobrodziejów, a 4 listopada o godz. 17.00 za zmarłych Darczyńców i Konfratrów naszego Zakonu.