Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkanocną 2020

 

1. Dziś sprawowane będą dodatkowe Msze św. o godz. 11.30, 15.00 i 18.30. Bracia klerycy naszego seminarium po każdej Mszy św. rozprowadzają swoje czasopismo „Vox Eremi” poświęcone bł. Euzebiuszowi z Ostrzyhomia założycielowi Zakonu Paulinów z okazji Jubileuszu 750-lecia jego śmierci.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna 12. Tydzień Biblijny. Dziś IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Kościele katolickim w Polsce. Do wspólnotowej lektury – w ramach tego czytania Pisma Świętego – została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Hasło tegorocznej Niedzieli Biblijnej i Narodowego Czytania Pisma Świętego to „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.

3. W środę 29 kwietnia obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę 2 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, przeniesiona liturgicznie z niedzieli.

4. W piątek 1 maja o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną Septennę ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 18.30

5. W przyszłą niedzielę 3 maja przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Również w przyszłą niedzielę Msze św. dodatkowe o godz. 11.30, 15.00 i 18.30.

6. W związku ze zmianą obostrzeń prawnych co do ilości wiernych uczestniczących w nabożeństwach informujemy, że w naszej bazylice podczas Mszy św. może przebywać 28 osób. Przypominamy też, że ci, którzy uczestniczą w nabożeństwach powinni mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub innym okryciem i znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie.

7. Dziękujemy za składane ofiary duchowe i materialne na rzecz naszego klasztoru,

seminarium i bazyliki. Naszym Dobroczyńcom obiecujemy pamięć w modlitwie. Msza św. w intencji naszych Dobrodziejów będzie sprawowana w piątek 1 maja o godz. 7.00.