Ogłoszenia  na 4 Niedzielę Wielkanocną 2020

 

1. Dzisiejsza, czwarta Niedziela Wielkanocna, jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy ją również jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona także Tydzień Modlitw w tej intencji. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego, misyjnego i konsekrowanego oraz w instytutach świeckich i za wszystkich powołanych do służby Bożej w Kościele.

2. Dziś na Skałce dodatkowe Msze św. o godz. 11.30, 15.00 i 18.30.

3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Floriana, męczennika, we wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W naszej bazylice jest to dzień odpustowy. Msze św. tego dnia będą sprawowane na Skałce o godz.: 7.00, 8.00, 16.00 i 19.00.

5. Również w piątek rozpoczyna się Oktawa Uroczystości ku czci św. Stanisława. Uroczyste Msze św. o godz. 19.00, a w niedzielę o 17.30. W piątek także o godz. 19.00 kolejna Septenna ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.

6. W następną niedzielę 10 maja decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego ze względu na stan epidemii nie odbędzie się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i nie będzie uroczystości przy ołtarzu trzech tysiącleci. Natomiast o godz. 10.30 w Katedrze na Wawelu będzie sprawowana Msza święta ku czci św. Stanisława pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Z racji na ograniczony udział wiernych Eucharystia będzie transmitowana przez Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

7. W środę 13 maja o godz. 19.00 na Skałce ks. abp Marek Jędraszewski odprawi wraz z przedstawicielami Kapituły Metropolitalnej i ojcami paulinami Mszę świętą, oddając cześć relikwiom Świętego Stanisława BM i zanosząc przed Boży majestat intencje wiernych całej Archidiecezji.

8. W następną niedzielę będą także dodatkowe Msze św. o godz. 11.30, 15.00 i 18.30.

9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o 17.00.

10. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Za wszelkie dobro duchowe i materialne niech Bóg, przez przyczynę św. Stanisława, obdarza naszych Dobrodziejów potrzebnymi łaskami.