Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu 2022

1.Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Ma on podwójny charakter – przygotowania nas na ostateczne przyjście Chrystusa jako Pana na końcu czasu oraz przygotowania bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia.
2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy też nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Pragniemy w tym roku przypomnieć sobie prawdę, że Jezus Chrystus jest obecny w swoim Kościele, pośród nas.
3.W Adwencie zapraszamy na Msze Święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, zwane Roratami. W naszej bazylice będą sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00, a w sobotę o 7.00 rano.
4.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i modlitwy za kapłanów. W pierwszą sobotę o godz. 10.30 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po nim na Mszę Świętą.
5.We wtorek, 29 listopada, rozpoczynamy przygotowanie – Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronalnym świętem Paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Tradycyjnie, nabożeństwa nowennowe połączone ze śpiewem Akatystu, będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedziele o 17.00. Po nabożeństwach uroczysta Msza Święta.
6.W środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła. W sobotę, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
7.We wszystkie niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii będzie można nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas. Przypominamy, że dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
8.W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej.
9.Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają klasztor i seminarium modlitwą i ofiarą. W piątek o godz. 7.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencjach naszych ofiarodawców.