Ogłoszenia  na I Niedzielę  Wielkiego Postu 

  1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, jako pokutną drogę nawrócenia, postu, modlitwy i jałmużny. Ma ona nas przygotować na uroczystości Wielkanocne. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątki o godz. 18.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
  2. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto ustanowione w 2011 roku: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy o zasługach  tak wielu oddanych Polakach, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.
  3. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, wielkiego czciciela Maryi i konfratra zakonu Paulinów.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W sobotę tradycyjnie zapraszamy na wspólna modlitwę, będziemy polecać Niepokalanemu Sercu Maryi intencje wynagradzające za grzechy osobiste i świata, szczególnie będziemy prosić o łaskę nawrócenia i pokoju.
  5. Przyszła niedziela w całym Kościele będzie obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ich wysiłki wesprzemy będziemy chcieli wesprzeć ofiarami na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  6. Krakowskie Forum Kultury w Klubie „Kazimierz”, zaprasza w poniedziałek 27 lutego o godz.18.00 na spotkanie pt. „Kaźmierz – Dziś i Jutro”, z okazji 688.rocznicy lokalizacji miasta. Więcej informacji na plakacie.
  7. Serdeczne Bóg zapałać za wszelkie ofiary i pomoc.