Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną 2023 – Niedzielę Miłosierdzia Bożego

  1. Druga Niedziela Zmartwychwstania, zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. To również święto patronalne kościelnej instytucji charytatywnej – Caritas. Zapraszamy dziś do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele 79Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby naszych bliźnich, zwłaszcza tych chorych i ubogich.
  3. Również dziś Mszy Świętej o godzinie 17.30, towarzyszyć będzie swoim śpiewem Chór Świętego Michała ze Skałki. Po Mszy zapraszamy na koncert „Surrexit pastor bonus”. Szczegóły na plakatach i w Internecie. Wstęp wolny.
  4. O. Ireneusz Wybraniak wraz z Duszpasterstwem Młodych i Zespołem Muzycznym zapraszają na trzy modlitewne spotkania z adoracją i uwielbieniem Pana Jezusa w dniach: 23 kwietnia, 14 maja i 10 czerwca. Szczegóły na plakatach.
  5. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy w naszej bazylice uroczystą Septennę, siedem kolejnych piątków, ku czci św. Stanisława. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dołączenia swoich intencji do Mszy Świętej o godz. 19.00. Na ostatnią Septennę, która przypada w tym roku w piątek, 26 maja, zapraszamy wszystkie małżeństwa. Jest to tradycyjnie dzień modlitwy w ich intencji.
  6. Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława, męczennika ze Skałki, w poniedziałek, 8 maja. W tym roku tradycyjna procesja z relikwiami Świętych z Wawelu na Skałkę odbędzie się w niedzielę 14 maja.
  7. Dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwę i ofiary składane na utrzymanie naszej bazyliki. Bóg zapałać.