Ogłoszenia  na III Niedziela Wielkiego Postu 2023

  1. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do gorliwszego słuchania Słowa Bożego i praktykowania dzieł pokutnych. Zapraszamy do naszej bazyliki na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątki o godz. 18.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że na terenie Polski za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – za odprawioną Drogę Krzyżową przysługuje odpust raz na dzień, za Gorzkie Żale raz w tygodniu.
  2. Już teraz zapraszamy na „Rockową Drogę Krzyżową” w wykonaniu zespołu Daj Spokój. Spektakl słowno-muzyczny odbędzie się w piątek, 24 marca, po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 19:45 w Piwnicy Akademickiej na Skałce. Będzie to okazja, aby wesprzeć potrzebujących we wschodniej Ukrainie w ramach akcji „Kanapka za złotówkę”.
  3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru na papieża kard. Jorge Bergoglio, który jako Ojciec Święty Franciszek zainaugurował swój pontyfikat 19 marca 2013 roku. Pamiętajmy o nim szczególnie w tych dniach, towarzysząc mu swoją modlitwą.
  4. Trwamy w nowennie przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Z racji przypadającej w tym roku 19 marca IV Niedzieli Wielkiego Postu, liturgiczne obchody uroczystości ku czci św. Józefa są przeniesione na poniedziałek, 20 marca.
  5. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 Msza Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie formacyjne.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie materialne i duchowe naszej świątyni.
  7. Na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej pojawił się „Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie do Wiernych Archidiecezji Krakowskiej” w sprawie ostatnich oskarżeń skierowanych pod adresem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. Specjalne oświadczenie wydał również Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Posłuchajmy…

(odczytać treść oświadczenia)